Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Budowa Galerii Metro w Chrzanowie może być zagrożona

27.01.2018 08:07 | 32 komentarze | 15 598 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Wiosną na terenie dawnej bazy PKS-u przy ul. Balińskiej w Chrzanowie miały się rozpocząć prace związane z powstaniem nowego centrum handlowego. Inwestor poinformował jednak, że ktoś próbuje je blokować.

32
Budowa Galerii Metro w Chrzanowie może być zagrożona
(Od lewej) Michał Sroka, pełnomocnik zarządu spółki ds. budowy Galerii Metro w Chrzanowie, prezes BOIG Wojciech Cieślak oraz architekt Wojciech Kurzak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółka Blue Ocean Investment Group zapewnia, że projekt budowlany jest na ukończeniu i w ciągu miesiąca mogłaby wystąpić o pozwolenie na budowę. Aktualnie stara się o decyzję środowiskową. Niestety, zaczęły się dziać rzeczy, które mogą zagrozić powstaniu Galerii Metro w Chrzanowie. Jak twierdzi prezes zarządu BOIG, dwie działki bezpośrednio przylegające do terenu planowanej inwestycji, kupiły osoby związane ze znanym chrzanowskim przedsiębiorcą.

- Zaczęli aktywnie występować w naszym procesie inwestycyjnym. Jeden z nich podniósł w piśmie do regionalnej dyrekcji ochrony środowiska błędy formalne w procedurze i wystąpił z wnioskiem o całkowite zaprzestanie postępowania oraz uniemożliwienie realizacji inwestycji. Drugi wskazał, że budowa galerii tak bardzo obciąży środowisko naturalne, że powinna być wykluczona. Nie wiem, jakie walory przyrodnicze ma teren poprzemysłowy, w większości utwardzony?- mówi Wojciech Cieślak, prezes zarządu BOIG.

Czy Galeria Metro podzieli losy Kasztelanii City Centre? Kilka lat temu taki obiekt miał powstać przy ul. Szpitalnej w Chrzanowie, ale jego budowa nie doszła do skutku.


Więcej na temat planowanej budowy nowej galerii przy ul. Balińskiej w Chrzanowie i kłopotach inwestora w najbliższym numerze „Przełomu".