Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Szykujcie rowery. Do wyboru będzie wiele rajdów i wycieczek

18.01.2018 18:00 | 2 komentarze | 4 209 odsłony | Marek Oratowski

Tegoroczny program imprez dla miłośników dwóch kółek jest wyjątkowo bogaty. Większość imprez ma charakter cykliczny. Podajemy terminy tych najważniejszych.

2
Szykujcie rowery. Do wyboru będzie wiele rajdów i wycieczek
Na liście startowej ubiegłorocznego, VIII Ekorajdu z Powiatem Chrzanowskim, znalazło się 130 uczestników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kultowy rajd Kraków - Trzebinia w tym roku odbędzie się 5 maja. Cykliści mogą też uczestniczyć w wielu okazjonalnych rajdach. Odbędą się m.in. 29 kwietnia w Babicach, 1 maja w Płokach i 3 czerwca z Okazji Dnia Dziecka w Chrzanowie. Wyruszający spod kościoła w Kościelcu Rajd Świętojański został zaplanowany na 23 czerwca.

Z kolei 16 września będzie miał miejsce Rajd Chrzanowskich Cyklistów "Biblioteka na dwóch kółkach". Także starostwo zorganizuje swoje dwie imprezy. Zlot rowerowy papieskimi szlakami planowany jest na 22 kwietnia, a Ekorajd z powiatem chrzanowskim na 29 września.

Na cykliczne wycieczki na dwóch kółkach zaprasza chrzanowski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Odbędą się 1 i 12 maja, 23 i 30 czerwca, 7 i 21 lipca, 4 i 18 sierpnia oraz 1 i 15 września. Start następuje z Placu Tysiąclecia w Chrzanowie Zwykle trasy liczą ok. 50 km i prowadzą po ciekawych miejscach regionu.

Kilka imprez planują także działacze Komisji Turystyki Kolarskiej, działającej przy oddziale PTTK w Chrzanowie. Między innymi 13 maja odbędzie się Kolarski Pierwszy Krok. Działacze zorganizują kilkudniowe wyprawy rowerowe (od 26 do 29 czerwca wokół Tatr, a od 16 do 19 sierpnia Wiślanym Traktem Rowerowym). Członkowie Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów zaproszą 11 listopada na wycieczkę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.