Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Z czerwonymi serduszkami dali z siebie wszystko (WIDEO, ZDJĘCIA)

13.01.2018 13:40 | 0 komentarzy | 5 281 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 22:00

W sobotę w Chrzanowie nie zabrakło chętnych, którzy biegali, maszerowali i pedałowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

0
Z czerwonymi serduszkami dali z siebie wszystko (WIDEO, ZDJĘCIA)
Uczestnicy marszu nordic walking pokonują pierwszy kilometr
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Pierwsi WOŚP wsparli uczestnicy parkrun Chrzanów, którzy o godzinie 9 przebiegli 5 km. Przed południem sprzed SP nr 10 na taki sam dystans wyruszyło 85 miłośników nordic walking. Nie przestraszyli się wiatru i prószącego śniegu. Z wpisowego i wolnych datków udało się zebrać tysiąc złotych. Pieniądze trafiły do "orkiestrowej" puszki. W stawce znaleźli się nie tylko mieszkańcy ziemi chrzanowskiej, ale także goście z Jaworzna i Oświęcimia.

- Nigdy nie chodziłam z kijkami. Do udziału namówiła mnie koleżanka z Chrzanowa. Pogoda nie jest może za dobra, ale dla takiej idei można odbyć dłuższy spacer - powiedziała Joanna Głuch z Dulowej.

W C.H. Max przez trzy godziny chętni jeździli na rowerach stacjonarnych pod kierunkiem instruktorek z Kinetik Fitness. Za każdą złotówkę właściciele Centrum obiecali wrzucić do puszki 1 zł. Nic dziwnego, że mieszkańcy pedałowali w bardzo dobrym tempie i wykręcili ostatecznie prawie 1600 zł.  Rekordzista pokonał dystans 130 km.

- Często jeżdżę na rowerze, więc postanowiłem trochę pokręcić, by wspomóc dzieci, dla których w tym roku gra Orkiestra. W niecałe pół godziny przejechałem 20 km. Trochę się zmęczyłem - przyznał 13-letni Ignacy Wiglusz z Luszowic.