Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Trener i piłkarze odchodzą z Balina

03.01.2018 13:57 | 2 komentarze | 6 627 odsłon | Michał Koryczan

Zespół Orła może nie przystąpić do wiosennych rozgrywek. Tak twierdzi były trener balinian Ireneusz Palka, który przeniósł się do Polonii Luszowice.

2
Trener i piłkarze odchodzą z Balina
Ireneusz Palka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z pracy w Polonii zrezygnował Wojciech Hochół. Na wiosnę drużynę ma poprowadzić Ireneusz Palka, trenujący ostatnio ekipę z Balina.

- Zawirowania, jakie miały miejsce w klubie w ostatnim czasie wpłynęły na moją decyzję. Wszystko wskazuje, że Orzeł nie przystąpi do rundy rewanżowej. Większość zawodników nie widzi możliwości dalszej współpracy z prezesem i odchodzi z zespołu - mówi Ireneusz Palka.

Jak dodaje, wraz z nim z Balina do Luszowic może się przenieść nawet dziesięciu piłkarzy, w tym m.in. Dariusz Kusiak, Bartosz Mamica, Sebastian Kaniewski, Miłosz Ołpiński i Jan Pawlak.

Prezes Orła Łukasz Mróz nie chce na razie komentować całej sprawy. Jeśli zespół zostanie wycofany z rozgrywek, na pewno o tym poinformuje.

Dla Ireneusza Palki nie będzie to pierwsza przygoda z Polonią. Prowadził ją bowiem w latach 2012-2016. Wywalczył z nią dwa awanse. Najpierw do B, a następnie do A-klasy.

- W tym sezonie nie mamy jakichś specjalnych celów. Chcemy, żeby chłopaki cieszyli się z gry, a kibice znów przychodzili na mecze - mówi nowy trener Luszowic.

Po rundzie jesiennej Polonia zajmuje ostatnie, czternaste miejsce w tabeli B-klasy. W trzynastu meczach zdobyła zaledwie punkt.