Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Gdzie się wybrać na wigilię w plenerze

14.12.2017 11:51 | 0 komentarzy | 4 805 odsłony | Marek Oratowski

Można będzie dobrze zjeść i posłuchać muzyki, a także dorzucić grosik na leczenie chorych dzieci oraz strawę dla biednych. Wszystko to na wigiliach pod gołym niebem.

0
Gdzie się wybrać na wigilię w plenerze
Podczas spotkania wigilijnego na Rynku w Chrzanowie nie zabraknie świątecznej muzyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejska Gwiazdka na Rynku w Chrzanowie rozpocznie się już w piątek o godz. 17.30. Można będzie posłuchać muzyki i zobaczyć pokazy świetlne. W sobotę o godz. 11 mieszkańcy usłyszą życzenia i będą mogli spróbować tradycyjnych potraw oraz obejrzeć żywą szopkę. O godz. 17.30 zagra kapela góralska "Bratowie". Warto też wesprzeć wymagającego leczenia, małego Mikołaja z Pogorzyc i zakupić w tym dniu ceramiczne figurki św. Mikołaja.
W niedzielę od godz. 13 planowane są zabawy dla dzieci i malowanie dużych baniek. Godzinę później rozpoczną się pokazy kulinarne, które potrwają do godz. 17.

Na Rynku w Trzebini wigilijne spotkanie odbędzie się w sobotę 16 grudnia od godziny 14 do 17. Mieszkańcy mogą w tym czasie kupić ozdoby bożonarodzeniowe i spróbować tradycyjnych potraw. Chętni wezmą udział w warsztatach malowania bombek i ozdób choinkowych. Dzieci z trzebińskich przedszkoli oraz chór "Echo" zaśpiewają kolędy. Za przyniesione co najmniej 5 kg makulatury można będzie dostać pachnące świętami mini drzewko. Organizatorzy zapraszają do udziału w loterii charytatywnej. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla 8-letniej Julki z Trzebini, cierpiącej na genetyczną, nieuleczalną chorobę. Nagrodami w loterii będą m.in. telewizory i kuchenki mikrofalowe.

Wigilia na Rynku w Krzeszowicach rozpocznie się w niedzielę 17 grudnia w samo południe i potrwa do godz. 14.30. W programie znajdą się: degustacja potraw, żywa szopka oraz przygotowywanie ozdób na choinkę, którą mieszkańcy wspólnie ubiorą. Każdy uczestnik może przekazać żywność dla biednych mieszkańców.


Mieszkańcy Chełmka na spotkanie opłatkowe przyjdą w środę 20 grudnia o godz. 17 na plac obok urzędu miejskiego. W Libiążu 22 grudnia na targowisku miejskim odbędzie się kiermasz świąteczny.