Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Majchrowski: Hura, hurra! To sukces wszystkich mieszkańców

24.11.2017 14:45 | 3 komentarze | 8 479 odsłon | Michał Koryczan

Trzy pomysły mieszkańców powiatu, w tym dwa z gminy Alwernia, doczekają się realizacji. Znajdą się na nie pieniądze w budżecie Małopolski.

3
Majchrowski: Hura, hurra! To sukces wszystkich mieszkańców
Dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego poprawi się bezpieczeństwo na drodze wojewódzkiej w Porębie Żegoty. Fot. Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do drugiej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego mieszkańcy zgłosili 160 pomysłów, w tym osiem z powiatu chrzanowskiego.

Trzy z nich doczekają się realizacji. Tak w głosowaniu zdecydowali ludzie. Jego wyniki poznaliśmy w piątek.

Co ciekawe dwa pomysły są z gminy Alwernia. Jeden dotyczy budowy chodnika na ul. Galicyjskiej w Brodłach, a drugi odwodnienia tej samej szosy wojewódzkiej w sąsiedniej miejscowości - Porębie Żegoty.

- Hura, hurra! To sukces wszystkich mieszkańców, młodszych i starszych, który zagłosowali na tę inwestycję - mówi Edward Majchrowski z Poręby Żegoty.

Powody do radości ma także Anna Zielonka z Formacji Tanecznej AXEL z Chrzanowa. Napisany przez nią projekt „Radość tworzenia bez barier - bezpłatne zajęcia taneczno-akrobatyczne" zyskał spore poparcie.

- Strasznie się cieszę. Udało się zmobilizować ludzi, aby oddali swój głos. Pomogła też siła Facebooka - mówi Anna Zielonka.