Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Wybierz rodzinę w potrzebie i spraw jej radość na święta

17.11.2017 21:23 | 3 komentarze | 4 275 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 08:45

Od soboty 18 listopada można z internetowej bazy "Szlachetnej Paczki" wybrać rodzinę potrzebującą pomocy i sprawić jej radość na święta. Mile widziani są indywidualni darczyńcy, jak i grupy sąsiadów, współpracowników, znajomych.

3
Wybierz rodzinę w potrzebie i spraw jej radość na święta
W ubiegłym roku baza akcji mieściła się m.in. w II LO w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już 17. edycja akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez pochodzącego z Libiąża ks. Jacka Stryczka, prezesa Stowarzyszenia Wiosna. W tym roku ponad 11 tysięcy wolontariuszy odwiedziło ponad 33 tysiące rodzin w potrzebie. Po wywiadzie środowiskowym zakwalifikowali do pomocy ponad 10 tysięcy z nich.

W sobotę 18 listopada na stronie akcji udostępniona została baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, może przeczytać ich historię, poznać najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją podczas finału akcji, zaplanowanego na 9-10 grudnia.

Potrzebujący są także z ziemi chrzanowskiej. W tym roku bazy "Paczki" znajdują się w Chrzanowie, Krzeszowicach, Libiążu i Trzebini. W ubiegłym roku pomocą zostało objętych ponad sto lokalnych rodzin. Dostały nie tylko żywność, ale także m.in. meble, kuchenki gazowe i węgiel.

Paczki to w większości dzieło zbiorowe. W tym roku do jej zrobienia przygotowują się m.in. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie.