Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nowe rondo czy światła? Zła decyzja może skończyć się staniem w korkach

02.11.2017 09:21 | 15 komentarzy | 11 300 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Coraz głośniej mówi się o budowie nowej galerii handlowej na terenie dawnej bazy PKS-u w Chrzanowie. Z myślą o zmotoryzowanych klientach na skrzyżowaniu ulic: Balińskiej i ks. Skorupki miałoby powstać rondo. Taki plan ma inwestor. Czy to na pewno najlepsze rozwiązanie?

15
Nowe rondo czy światła? Zła decyzja może skończyć się staniem w korkach
Rondo jest planowane w rejonie skrzyżowania Balińskiej i ks. Skrupki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka tygodni temu firma, planująca budowę nowego centrum handlowego, zwróciła się do PZD z wnioskiem dotyczącym uzgodnień lokalizacji zjazdów oraz przebudowy wspomnianego skrzyżowania. Dyrektor Grzegorz Żuradzki nie jest jednak przekonany, że rondo to dobry pomysł. Chociażby dlatego, że nie obejmowałoby wyjazdu z północno-wschodniej obwodnicy Chrzanowa. A już dziś kierowcom skręcającym w lewo, ciężko włączyć się do ruchu. Żuradzki obawia się też, że nowe rondo może spowodować korkowanie się odcinka od Oświęcimskiej aż do węzła balińskiego. Wątpliwości podzieliła powiatowa komisja bezpieczeństwa.

- Komisja sugeruje, by poszukać innego rozwiązania, które uwzględni nie tylko wjazd i wyjazd z nowej galerii, ale także pozostały ruch w tym rejonie. Dobrym rozwiązaniem wydaje się inteligentna sygnalizacja świetlna - mówi Grzegorz Żuradzki, dyrektor PZD w Chrzanowie.