Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Starostwo robi drogowe przymiarki i znów liczy na dotacje

23.10.2017 22:30 | 7 komentarzy | 7 149 odsłon | Marek Oratowski

Znamy projekt inwestycji na drogach powiatowych w 2018 roku. Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie zaplanował kilka dużych zadań.

7
Starostwo robi drogowe przymiarki i znów liczy na dotacje
Dyrektor PZD Grzegorz Żuradzki zdradził inwestycyjne przymiarki radnym powiatowym z komisji budżetu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drogowcy jeszcze nie skończyli tegorocznych inwestycji, a już myślą o kolejnych. Kontynuowany będzie remont ulicy Piłsudskiego w Zagórzu, rozłożony na dwa lata. W gminie Chrzanów na plan pierwszy wybija się położenie nowej nawierzchni na drodze przebiegającej przez Pogorzyce i Płazę. Warunkiem jest uzyskanie dotacji, bo cała inwestycja to koszt 6,7 miliona złotych.

Do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych PZD wystąpił także o fundusze na przebudowę ulicy Broniewskiego w Gromcu i Gromieckiej w Libiążu. To zadanie też jest kosztowne (4,6 miliona złotych).

W tym roku powstał projekt przebudowy ulicy Krakowskiej w Alwerni (od urzędu miejskiego do drogi na Porębę Żegoty). Drogowcy chcą pójść za ciosem i w 2018 roku położyć tam nowy asfalt. W razie ogłoszenia naboru do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich starostwo chce zgłosić remont drogi powiatowej w Okleśnej i Porębie Żegoty.

- Przymierzamy się też do przebudowy głównego skrzyżowania w Luszowicach. Zakładając, że gmina dołoży połowę, sami i tak musielibyśmy wydać jakieś półtora miliona złotych. Do Regionalnego Programu Operacyjnego zgłaszamy ulicę Lipcową w Trzebini. Są też zasadne wnioski mieszkańców domagających się remontu ulicy Jurajskiej w Płokach i Piaski w Myślachowicach, więc bierzemy pod uwagę także te zadania - poinformował w poniedziałek dyrektor PZD Grzegorz Żuradzki powiatowych radnych z komisji budżetu.