Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Były kolega klubowy libiążanina zagra w FC Barcelona

17.08.2017 15:40 | 0 komentarzy | 9 327 odsłon | Adam Banach

W ostatnich dniach świat obiegła informacja, iż jednym z zawodników mających wypełnić lukę po Neymarze będzie jego rodak Paulinho. Przed laty w jednym zespole występował z nim Paweł Budniak z Libiąża.

0
Były kolega klubowy libiążanina zagra w FC Barcelona
Paweł Budniak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

José Paulo Bezerra Maciel Júnior, czyli po prostu Paulinho jak wielu młodych Brazylijczyków ruszył w świat. Po pobycie w litewskim FC Vilnius w sezonie 2007/2008 trafił do Polski gdzie rozegrał siedemnaście spotkań w barwach ŁKS Łódź.

W kadrze zespołu był wtedy także młody Paweł Budniak. Libiążanin, który obecnie jest jednym z najlepszych polskich futsalowców rozegrał w ŁKS dwa spotkania w ekstraklasie, a w starciu z Groclinem wszedł na murawę w drugiej połowie właśnie za Paulinho.

- Jako Brazylijczyk pokazywał świetną technikę. Pamiętam go jako ofensywnego gracza. Kiedy zobaczyłem go po latach, już w telewizji, to był już całkiem inny, bo defensywny zawodnik. Zdziwiło mnie to. W ŁKS-ie nie demonstrował tego na co go stać. To jednak pokazuje, że uporem i ciężką pracą można dojść na szczyt i to może być przykład dla młodych zawodników - powiedział Paweł Budniak, który wraz z Rekordem Bielsko-Biała na początku września w towarzyskim turnieju zmierzy się z futsalową Barceloną.