Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Przewoźnicy nie wiedzą, gdzie zawiozą pasażerów

29.06.2017 13:52 | 14 komentarzy | 6 774 odsłon | Michał Koryczan

Od soboty busy kursujące do Krakowa mają mieć ograniczony dojazd do centrum tego miasta.

14
Przewoźnicy nie wiedzą, gdzie zawiozą pasażerów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu doszło do kolejnego spotkania z urzędnikami i przedstawicielami prywatnych przewoźników. Decyzje nie są korzystne dla tych ostatnich.

Od soboty, 1 lipca, busy mają już nie dojeżdżać do miejsc docelowych w centrum miasta przy ul. Ogrodowej, Worcella i Pawiej. Do końca roku mogą korzystać z przystanków na Alei Trzech Wieszczów.

Pętla dla busów mogłaby teraz znajdować się na Małopolskim Dworcu Autobusowym, pod wiaduktem przy Dworcu Autobusowym oraz na Nowym Kleparzu, gdzie docelowo miałby powstać minidworzec.

- Nie mam pojęcia, gdzie dojedziemy 1 lipca. Na razie to nikt nie ma przecież zgody na korzystanie z tych nowych punktów. Poza tym, gdzie teraz kierowcy mieliby czekać na odjazd? Zostajemy bez przystanku końcowego i początkowego. W żadnym innym mieście nie robią takich problemów jak w Krakowie. Tu wszystkich olewają i robią z nas błaznów. Chyba musimy z pasażerami jechać pod urząd miasta, albo jeździć po Krakowie i go zablokować. Może jeszcze jutro się coś zmieni. Na razie czekamy - mówi Wiesław Wójcik, właściciel Wójcik Busa.