Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Na stulecie przyszło wielu gości

28.06.2017 16:20 | 3 komentarze | 6 283 odsłon | Marek Oratowski

Mieszkanka Chrzanowa Stanisława Jodłowska przyjmowała w środę gratulacje od bliskich oraz władz miasta z okazji setnej rocznicy urodzin.

3
Na stulecie przyszło wielu gości
Stanisława Jodłowska dostała kilka wiązanek kwiatów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jeszcze nie mam stu lat, bo przyszłam na świat dopiero wieczorem - żartowała pani Stanisława na widok gości, którzy przyszli przed południem. Pochodzi z Poręby Żegoty. W Chrzanowie mieszka od 1946 roku. Pracowała jako kelnerka w restauracji oraz inkasent w elektrowni. Miała czworo dzieci. Dwoje już zmarło. Od czterdziestu lat jest wdową.

- Mama jest bardzo pogodna, ale jednocześnie wymagająca, bo ma naturę pedantki. Posiada jeszcze wiele sił witalnych - przekonywała córka jubilatki Katarzyna Kumaniecka.

W mieszkaniu stulatkę z kwiatami odwiedzili burmistrz Ryszard Kosowski, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Zubik, kierownik USC Mirosława Stawarz oraz Krzysztof Skrzypek z chrzanowskiego oddziału ZUS-u. Zakład przyznał staruszce dożywotnie świadczenie honorowe, przysługujące wszystkim stulatkom.

- Chciałabym jeszcze pracować, ale młode lata już się nie wrócą. Teraz życzę sobie już tylko zdrowia - podkreśliła sędziwa mieszkanka.