Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Na licealnym kalendarzu historyk pozuje w mundurze, pedagog przy konfesjonale

23.06.2017 10:15 | 3 komentarze | 8 345 odsłon | Marek Oratowski

I LO w Chrzanowie ma swój kalendarz. Na zdjęciach zaprezentowanych w czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej widnieją nauczyciele w ciekawie zaaranżowanych sytuacjach.

3
Na licealnym kalendarzu historyk pozuje w mundurze, pedagog przy konfesjonale
Pedagog szkolny Katarzyna Szczupak przy jednym ze zdjęć z kalendarza. Wszystkie można obejrzeć w bibliotece
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kalendarz na rok szkolny 2017/18 pokazuje grono pedagogiczne "Staszica" z lekkim przymrużeniem oka. Na przykład nauczyciel języka włoskiego i łaciny Magdalena Goncerz wystąpiła w kucharskiej czapce na głowie. Nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Kolasa i Paweł Kasperczyk walczą ze sobą w bokserskich strojach.

Pedagog szkolny Katarzyna Szczupak siedzi w swoim gabinecie, kierując ucho w stronę... kratek konfesjonału. Jak tłumaczy, kalendarz jest dowodem na to, że kadra pedagogiczna jest nie tylko zgrana, ale ma też do siebie dystans.

Nauczyciel historii i WOS Marek Śliwa został uwieczniony w mundurze wachmistrza kawalerii.
- Po raz pierwszy w życiu wystąpiłem w mundurze. Jestem zadowolony, bo na zdjęciu uwieczniono mnie od pasa w górę, więc nie widać brzucha. Łysina też ze względu na rogatywkę - śmiał się Marek Śliwa w trakcie prezentacji.

Wszystkie zdjęcia do końca wakacji można oglądac na piętrze chrzanowskiej MBP.

- W ubiegłym roku była w bibliotece wystawa zdjęć do kalendarza strażaczek. To mnie zainspirowało - opowiadała pomysłodawczyni dr Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie. Wszystkie fotografie wykonała jej córka Dominika.
Kalendarze są dostępne w liceum. Osoby, które go otrzymają, mogą złożyć datek na rzecz wydawcy, czyli Stowarzyszenia Przyjaciele Staszica.