Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Doping dodawał sił triathlonistom (wideo)

18.06.2017 18:46 | 2 komentarze | 8 189 odsłon | Marek Oratowski

Triathlon to sport dla twardzieli. W niedzielę na to miano zasłużyło 220 zawodników i zawodniczek rywalizujących nad Chechłem.

2
Doping dodawał sił triathlonistom (wideo)
Koordynator biegu Tadeusz Adamczak właśnie wręczył na mecie medal Karolowi Kulawikowi z Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Druga edycja zawodów przyciągnęła zarówno tych, którzy specjalizują się w tej dyscyplinie, jak i debiutantów. Najpierw musieli przepłynąć 400 metrów. Potem w strefie zmian wsiedli na rowery, by przejechać 10 km. Do mety dobiegli po pokonaniu dystansu trzech kilometrów.

Najszybszy okazał się Jakub Woźniak z Krakowa. Pokonanie całej trasy zajęło mu 33 minuty i 4 sekundy. Ponad cztery i pół minuty później do mety dobiegł najszybszy z powiatu chrzanowskiego Arkadiusz Bugajski z Trzebini. Najstarszy zawodnik miał 71 lat. Nie brakowało debiutantów. W tej roli wystąpiła m.in. Kinga Uryga z Chrzanowa, z wykształcenia prawnik.

- Mam dużo znajomych w gronie triathlonistów, więc sama postanowiłam spróbować. Najbardziej obawiałam się pływania, bo głównie biegam. Do wody weszłam w stroju piankowym. Po wyjściu z niej miałam mały upadek, ale szybko się pozbierałam. Jestem zadowolona z osiągniętego czasu 49 minut - opowiadała na mecie. Każdy dostał na niej medal.

Wielu znajomych i członków rodzin dopingowało startujących, co stanowiło dla nich duże wsparcie. Zawodnicy mieli na sobie czipy, dzięki którym pomiar czasu był precyzyjny. Dostali też na telefony od razu sms-sy z rezultatami. Najlepsi odebrali nagrody.

Imprezę zorganizowało Trzebińskie Centrum Kultury.