Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Muzyka klezmerska z górnej półki wybrzmi w Chrzanowie

17.06.2017 08:00 | 0 komentarzy | 5 364 odsłon | Marek Oratowski

W niedzielę, 18 czerwca, warto wybrać się do chrzanowskiego urzędu stanu cywilnego na koncert muzyki żydowskiej. Zainauguruje on VIII Festiwal Muzyczny Dialog Kultur.

0
Muzyka klezmerska z górnej półki wybrzmi w Chrzanowie
W ubiegłym roku w ramach Festiwalu Muzycznego Dialog Kultur w chrzanowskim USC mieszkańcy usłyszeli muzykę hinduską
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wykonawcami będą artyści scen krakowskich: Kamila Klimczak, Marta Grabysz, Roman Klimowicz; Jacek Hołubowski (akordeon), Grzegorz Bąk (kontrabas), Dominik Bieńczycki (skrzypce) oraz Michał Peiker (perkusja). Koncert poprowadzi aktor Andrzej Róg.

- Społeczność żydowska była nieodłącznie związana z Chrzanowem, więc na początek festiwalu wybraliśmy właśnie takie klimaty. Dwa tygodnie później muzykę klezmerską zespołu, który zagra w Chrzanowie, można będzie usłyszeć na słynnym Festiwalu Kultury Żydowskiej na ulicy Szerokiej w Krakowie. To oznacza, że zaprosiliśmy wykonawcę z górnej półki - podkreśla Zbigniew Mazur, dyrektor organizującego imprezę Muzeum w Chrzanowie.

W ramach Muzycznego Dialogu Kultur 25 czerwca w ogrodzie przy Domu Urbańczyka planowany jest koncert muzyki syryjskiej i arabskiej. W kościele św. Mikołaja 2 lipca melomani posłuchają zaś brzmień sakralnych.

Każde z tych trzech wydarzeń rozpocznie się o godz. 17.