Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Niektórzy księża zmienią parafie

16.06.2017 13:45 | 13 komentarzy | 19 363 odsłon | Marek Oratowski

Nowy metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zdecydował o zmianach wikariuszy i proboszczów. Także tych związanych z ziemią chrzanowską.

13
Niektórzy księża zmienią parafie
ks. Piotr Iwanek, wikariusz w parafii w Płokach, obejmie pierwsze probostwo. Na zdjęciu sprawuje liturgię w katedrze wawelskiej fot. Tadeusz Warczak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ksiądz Maciej Ścibor opuści parafię Miłosierdzia Bożego w Chełmku i rozpocznie pracę w Biskupicach. Jego następcą będzie ks. Jan Bierowiec, dotychczasowy duszpasterz w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz moderator Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie.

Ksiądz Rafał Cinal został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Babice oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Babice i mianowany wikariuszem parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Do Babic z Klikuszowej przyjedzie ks. Jan Kuna.

Ksiądz Krzysztof Gil opuści parafię Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy. Jego nową placówką będzie parafia Miłosierdzia Bożego na os. Oficerskim w Krakowie. Do parafii w Sierszy przyjdzie pochodzący z Mszany Dolnej, wyświęcony w maju ks. Adam Aleksandrowicz.

Wikariuszem w parafii Młoszowa przestanie być ks. Zbigniew Ścisłowicz, który zostanie przeniesiony do Zakopanego. Jego miejsce zajmie ks. Dariusz Mieszczak, posługujący wcześniej we Frydrychowicach.

W całej Archidiecezji Krakowskiej miejsce zamieszkania zmieni 49 wikariuszy i dwudziestu proboszczów.

Ks. Jan Bednarczyk zrezygnował z urzędu proboszcza w Filipowicach. Zamieszka w Domu Księży w Krakowie. Jego następca to ks. Ryszard Pływacz, dotychczasowy wikariusz parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie.

Ks. Piotr Iwanek został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Płoki i mianowany proboszczem w Krzeczowie.

Parafię w Bobrku obejmie ks. Józef Sowa. Przyjedzie z Dąbrowy Szlacheckiej. Zastąpi ks. Stanisława Szklanego, który obejmie parafię w Klikuszowej.

Pochodzący z Chrzanowa ks. Andrzej Fyda przestanie pełnić funkcję prokuratora oraz prefekta Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej i zostanie rektorem kościoła św. Wojciecha BM w Krakowie.

Na stanowisko dyrektora wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej oraz asystenta kościelnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Krakowskiej został mianowany pochodzący z Libiąża, 36-letni ks. dr Paweł Gałuszka.

Rektorem krakowskiego seminarium po czterech latach pracy przestał być ks. dr hab. Krzysztof Gryz, absolwent liceum w Sierszy. Nadal będzie wykładał na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.