Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Gmina dopłaciła prawie 100 tysięcy złotych do zielonej szkoły

15.06.2017 13:00 | 12 komentarzy | 9 405 odsłon | Anna Jarguz

Rodzice oczekują wyliczeń, na co poszły te pieniądze, i wyjaśnień w sprawie przetargu na organizację wyjazdu. Jak podkreślali w środę na spotkaniu z radnymi, liczyli także na słowo przepraszam.

12
Gmina dopłaciła prawie 100 tysięcy złotych do zielonej szkoły
Radny Stefan Adamczyk (z lewej) zapowiada, że o sprawie wyjazdu dzieci na zieloną szkołę powiadomi prokuraturę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o wyjazd prawie 300-osobowej grupy uczniów do domu wczasowego w Rowach. Warunki, jakie zastali na miejscu, odbiegały od oczekiwań. Po interwencjach wiceburmistrz ds. oświatowych zdecydował o przeniesieniu ich do innych ośrodków. Koszt zielonej szkoły wzrósł z 328 986 zł do 426 332 zł. Różnicę pokryto z budżetu gminy.

W środę odbyła się komisja edukacji poświęcona tej sprawie. Przyszło siedmioro rodziców. Przewodnicząca Katarzyna Majewska mówiła, że zaprosiła też wiceburmistrza Jarosława Okoczuka, ale nie przyszedł.

Przez półtorej godziny opiekunowie mówili o warunkach, jakie zorganizowano dzieciom, zamieszaniu, braku informacji. Twierdzili także, że niektórzy zostali przeniesieni do gorszych placówek, niż ta w Rowach, i na dowód pokazywali zdjęcia.

- Oświadczam, że zgłoszę organom prokuratorskim niedopełnienie obowiązków służbowych i doprowadzenie do chaosu podczas organizacji wyjazdu. Nie można tego zamieść pod dywan - mówił na komisji radny Stefan Adamczyk.

Kolejne spotkanie poświęcone temu tematowi ma się odbyć w środę, 21 czerwca. Na wniosek rodziców rozpocznie się o godz. 18.00, by więcej osób mogło w nim uczestniczyć.