Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Podpity motorowerzysta dwa razy zatrzymany przez drogówkę

08.06.2017 19:58 | 4 komentarze | 7 544 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

I to tego samego dnia w odstępie zaledwie godziny. Za pierwszym razem miał pół promila alkoholu w organizmie, a za drugim - 0,3 promila.

4
Podpity motorowerzysta dwa razy zatrzymany przez drogówkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ta historia przypomina trochę czeski film. Patrol drogówki zatrzymał 48-letniego mieszkańca Luszowic na ul. Sierszańskiej. Badanie potwierdziło, że jest pod wpływem alkoholu. Przekazano go pod opiekę rodzinie. Ojcem miała zająć się córka. Godzinę później, w innym miejscu znów zatrzymała go policja. Funkcjonariusze ustalają, jak to się stało, że zanim zdążył wytrzeźwieć, znów wsiadł na motorower.

- Na ul. Chmielnej 48-latka zatrzymał ten sam patrol. Kolejne badanie wykazało u niego 0,3 promila alkoholu - wyjaśnia Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.

I tym razem motorowerzysta nie trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przekazali go pod opiekę żonie.
- Wygląda na to, że mieszkaniec Luszowic w ogóle nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. W jego sprawie prowadzone są dwa postępowania: o przestępstwo i o wykroczenie  - przyznaje rzeczniczka.

Motorowerzysta to jeden z sześciu kierujących pod wpływem alkoholu zatrzymanych przez drogówkę podczas akcji trzeźwość na chrzanowskich drogach. W ciągu jednej doby funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu 4 350 kierujących.