Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Takiego KLANG-u jeszcze nie było. Zwycięzca oddał część wygranej (WIDEO, ZDJĘCIA)

14.05.2017 10:50 | 0 komentarzy | 4 621 odsłony | Łukasz Dulowski

Chrzanowska grupa Gentle Blow zgarnęła wszystkie nagrody w sobotnim Przeglądzie Zespołów Muzycznych KLANG. Podzieliła się nimi z inną kapelą.

0
Takiego KLANG-u jeszcze nie było. Zwycięzca oddał część wygranej (WIDEO, ZDJĘCIA)
Tegoroczny KLANG zwyciężył zespół Gentle Blow z Chrzanowa. Od lewej: Wojciech Ziegler, Michał Parzymięso, Jakub Prusakiewicz i Michał Filipek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na scenie w klubie Stara Kotłownia w Chrzanowie, w części konkursowej, zaprezentowało się osiem formacji: Ayers Rock z Chrzanowa, Strach Uszu z Krakowa, Hamingja z Wilkowic k. Bielska Białej, Prowizorium z Trzebini, Highfive z Bytomia, Big Spliff z Gliwic, Gentle Blow z Chrzanowa i Wyjście Awaryjne z Trzebini.

W tym roku hasło przeglądu brzmiało „Zwycięzca bierze wszystko", czyli koncert na Dniach Chrzanowa, 1000 zł do wydania w salonie muzycznym, 10 godzin nagrań w studio i sesja fotograficzna. Jury w składzie: gitarzysta Credo Piotr Malinowski, perkusista Ireneusz Kurnik i dziennikarz „Przełomu" Łukasz Dulowski, wybrało grupę Gentle Blow. W jej utworach można się doszukać podobieństw do brytyjskiego U2 i polskiego Myslowitz. Całość brzmi świeżo i profesjonalnie.

Zaraz po ogłoszeniu wyniku muzycy Gentle Blow przyznali, że już grają na Dniach Chrzanowa, w ramach koncertu „Kumple dla kumpli", więc nie będą drugi raz występować. Tę część nagrody oddali krakowskiej formacji Strach Uszu.