Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Do remontu aż 21 dróg. Kierowcy muszą być cierpliwi

11.05.2017 14:27 | 2 komentarze | 4 756 odsłony | Marek Oratowski

W najbliższych dniach w centrum Libiąża rozpoczną się roboty na gminnych drogach. Już w poniedziałek robotnicy powinni pojawić się na ulicy Górniczej, gdzie ma obowiązywać ruch jednokierunkowy.

2
Do remontu aż 21 dróg. Kierowcy muszą być cierpliwi
Na ulicy Górniczej robotnicy wymienią asfalt i chodniki oraz wybudują drogę rowerową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tegorocznym budżecie gminy na inwestycje jest 13 milionów złotych. Większość tych funduszy pójdzie na drogi.
- Do remontu mamy ich aż 21. Dlatego do jesieni kierowcy powinni zachować cierpliwość, bo muszą się z liczyć z utrudnieniami - mówi burmistrz Jacek Latko.

Po modernizacji, od stacji PKP do bramy kopalni kierowcy będą mogli dojechać po nawierzchni bez dziur i nierówności. Na tym odcinku zostanie wprowadzona jednolita kolorystyka chodników i takie samo oświetlenie. W poniedziałek, 15 maja, ma się rozpocząć remont newralgicznej, bo prowadzącej do ZG Janina ulicy Górniczej. Koszt - ponad 1,1 miliona złotych.

- Na czas robót będzie tam wprowadzony ruch jednokierunkowy, o czym na bieżąco poinformujemy na gminnym profilu na facebooku oraz libiaz.pl. Oprócz położenia nowej nawierzchni i przebudowy chodnika nowością będzie droga dla rowerów. Powstanie z kolorowego asfaltu na całym odcinku, co wiąże sie z koniecznością wycinki drzew - zauważa burmistrz.

Nowy asfalt pojawi się także m.in. na ulicach Przyrodniczej i Szkolnej.

Największym zadaniem w mieście będzie jednak budowa ronda przy poczcie na drodze wojewódzkiej. Prawdopodobnie roboty rozpoczną się tam w czerwcu. Na ich czas wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, podobnie jak w tracie realizacji ronda w Kroczymiechu.