Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Gimnazjaliści wychodzili zadowoleni

19.04.2017 15:08 | 0 komentarzy | 5 668 odsłon | Marek Oratowski

W środę rozpoczęły się egzaminy dla trzecioklasistów kończących gimnazjum. Zdający najbardziej bali się języka polskiego. Ci, z którymi rozmawialiśmy byli jednak dobrej myśli, bo tematy okazały się do przejścia.

0
Gimnazjaliści wychodzili zadowoleni
Weronika Macuda po egzaminie zagląda do książki, z której się przygotowywała
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdający rozpoczęli od części humanistycznej (z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego). Trwała dwie i pół godziny. Ubrana odświętnie młodzież mogła mieć przy sobie tylko wodę i czarny długopis.

- Uczniowie byli uśmiechnięci i zadowoleni. Wychodzili wcześniej. Myślę więc, że pisanie poszło po ich myśli - oceniła przewodnicząca komisji egzaminacyjnej w PG nr 1 w Chrzanowie Joanna Wójcik, nauczycielka języka niemieckiego.

Uczniowie "jedynki" potwierdzali, że liczą na dobre wyniki.

- Z polskiego spodziewałem się rozprawki. Trochę wolałbym charakterystykę. Jednak temat rozprawki był na tyle ogólny, że jakoś sobie poradziłem. Chodziło o uzasadnienie na podstawie przykładów z literatury, że marzenia mają sprawczą moc - powiedział Sebastian Szczepanik. W przyszłości chciałby zostac architektem.

- Czułam lekki stres. Z historii spodziewałam się więcej dat, a było sporo tekstu. Język polski nie okazał się trudny, bo zabrakło pytań z gramatyki. Z WOS-u takie dość życiowe pytania również okazały się do przejścia - stwierdziła inna trzecioklasistka z tego gimnazjum, uprawiająca siatkówkę Weronika Macuda.

W czwartek uczniowie zmierzą się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. W piątek zostanie sprawdzona ich wiedza z wybranego języka. Wynik egzaminu (ogłoszenie pod koniec czerwca) może mieć znaczenie przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.