Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Biegacze mogą wybierać, gdzie wystartują

03.04.2017 16:58 | 1 komentarz | 5 634 odsłon | Marek Oratowski

Lokalni miłośnicy tej formy aktywności fizycznej mogą się zapisać aż na cztery imprezy, zaplanowane w kwietniu i maju. Dwie z nich organizowane są po raz kolejny, dwie pozostałe w kalendarzu wydarzeń sportowych znalazły się po raz pierwszy.

1
Biegacze mogą wybierać, gdzie wystartują
Na trasie uczestnicy ubiegłorocznego Bukowica Run w Zagórzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę, 23 kwietnia, na 10-kilometrową, szutrową trasę, wyruszą uczestnicy Puszcza Run. Zgłoszenia organizatorzy przyjmują tylko przez formularz zgłoszeniowy. Do 18 kwietnia wpisowe wynosi 40 zł. Można też zapisać się osobiście w dniu biegu od godz. 9.30 do 11.30. W takim przypadku jednak organizatorzy z Trzebińskiego Centrum Kultury nie zapewniają pełnego pakietu startowego, a opłata wzrośnie do 70 zł.

Ponad 90 biegaczy jest na razie na liście Libiąskiej Dziesiąteczki. Jak sama nazwa wskazuje, zawodnicy pokonają dystans 10 km. To pierwsze takie wydarzenie w tym mieście. Start nastąpi 30 kwietnia o godz. 12. Zapisy prowadzone elektronicznie kończą się 3 kwietnia. Organizatorzy z Libiąskiego Centrum Kultury nie przewidują ich w dniu imprezy.

Nowość stanowi też organizowany przez MOKSiR Chrzanowski Bieg Uliczny "Pociąg do biegania", zaplanowany na niedzielę 7 maja (start o godz. 15). Na razie na udział zdecydowało się prawie 90 osób. Do wyboru są trasy o długości 5 km i 10 km. Uczestnicy pobiegną z Placu Tysiąclecia przez osiedla Północ i Niepodległości. Zapisać można się przez intenet do 26 kwietnia. Wpisowe to 40 zł.

Po raz drugi miłośnicy joggingu ruszą w Zagórzu 21 maja o godz. 11 na 10-kilometrową trasę Bukowica Run. Do tej pory formularz rejestracyjny imprezy rozgrywanej pod patronatem babickiego GOKiS-u wypełniło około 40 osób. Online można się zgłosić do 5 maja. W dniu zawodów zapisy będą przyjmowane od godz. 8 do 10.