Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jest rekord Polski – ludzie przynieśli setki Mikołajów

06.12.2016 13:20 | 0 komentarzy | 7 571 odsłon | Marek Oratowski

Na Rynku w Chrzanowie we wtorkowe południe padł krajowy rekord osób mających ze sobą figurki św. Mikołaja. Z wizerunkami patrona miasta przyszło 701 mieszkańców, głównie dzieci.

0
Jest rekord Polski – ludzie przynieśli setki Mikołajów
Po godzinie dwunastej wszyscy zebrani unieśli figurki w górę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed dwunastą na Rynek ściągały zorganizowane grupy, zwłaszcza przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

- Mam ze sobą papierowego Mikołaja, wykonanego na zajęciach plastycznych. Bicie rekordu jest fajne - powiedziała nam Natasza Szot, trzecioklasistka z SP nr 1.
W centralnym punkcie miasta pojawili się też m.in. podopieczni Fundacji im. Brata Alberta, panie z UTW i całe rodziny.

- Przyszliśmy, bo trzeba cieszyć w takim dniu. Mamy ze sobą czekoladowe figurki patrona miasta, ale w domu wykonamy jeszcze takie z masy solnej - zaznaczył Daniel Buliński, któremu towarzyszyli bliscy, w tym 8-miesięczny syn Hubert.

Rynek został ogrodzony taśmą. Mieszkańcy byli wpuszczani w kilku miejscach. Chodziło o to, by wszystkich dokładnie policzyć. W końcu organizatorzy z MOKSiR-u ogłosili, że z figurkami przyszło 701 osób. Wiceburmistrz Jolanta Piecuch i przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Zubik otrzymali zaświadczający to certyfikat.

- To piąty rekord związany ze św. Mikołajem. W tym drugi ustanowiony w Chrzanowie. Cztery lata temu pojawiło się tu 1971 osób w czapkach mikołajkowych na głowie. To osiągnięcie zostało poprawione w ubiegłym roku na Rynku w Krakowie, gdzie zgromadziło się ponad 4700 uczestników. Dzisiejsze wydarzenie zostanie ujęte w wiosennym wydaniu książki poświęconej rekordom - powiedział nam Dionizy Zejer z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych w Rabce-Zdroju.
Na Rynku trwa Chrzanowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Między innymi chętni mogą uczestniczyć w warsztatach wypieku chleba.