Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Strażacy ewakuowali pacjentów

29.11.2016 14:34 | 0 komentarzy | 6 154 odsłon | Marek Oratowski

We wtorkowe przedpołudnie szpitalne windy zostały zablokowane. Niedługo potem do budynku przyjechało kilka wozów strażackich. Ćwiczenia trwały około pół godziny.

0
Strażacy ewakuowali pacjentów
Strażacy rozwinęli węże na oddziale urologii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedawno szpital zmodernizował system alarmowy. Jak działa, mogli się przekonać pracownicy, pacjenci i odwiedzający około godziny 9.30. Wtedy z głośników popłynął komunikat: "W budynku został wykryty pożar. Proszę przerwać wszelkie czynności i udać się do oznakowanych wyjść ewakuacyjnych. Korzystanie z wind jest zabronione". Strażacy, którzy  przyjechali, skierowali się schodami na szóste piętro. Na korytarzu ubrali aparaty tlenowe i przystąpili do akcji.

- Chodziło o sprawdzenie procedury ewakuacji do momentu naszego przybycia. Zgodnie ze scenariuszem zagrożone było jedno z pomieszczeń oddziału urologicznego. Łącznie zostało ewakuowanych 12 osób bezpośrednio zagrożonych. Jedna z nich przy pomocy podnośnika hydraulicznego. na miejscu pracowały trzy zastępy JRG w Chrzanowie - powiedział nam dowódca kapitan Mariusz Lackosz.

Nieco zdezorientowani mieszkańcy czekający pod windami dość szybko mogli udać się na oddziały, bo ćwiczenia przebiegły szybko i sprawnie.