Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

To były najlepsze lata naszego życia

16.10.2016 09:38 | 4 komentarze | 8 265 odsłon | Anna Jarguz

Tak o czasie spędzonym w II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie mówili absolwenci tej szkoły. W sobotę przyszli do ogólniaka, by z nauczycielami, uczniami i przyjaciółmi placówki świętować jej 25-lecie.

4
To były najlepsze lata naszego życia
Toast za kolejne jubileusze II LO wznoszą nauczyciele, absolwenci i przyjaciele szkoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Trafiłam do klasy, którą tworzyli wspaniali ludzie. Byliśmy bardzo zgrani. Uczyli mnie świetni nauczyciele. To dzięki nim byłam bardzo dobrze przygotowana, by kontynuować naukę. Na myśl o szkole zawsze się uśmiecham - mówi Katarzyna Fraś, rocznik 1984.

- Patrząc z perspektywy 15 lat od zdania matury, każdy z nas ma na koncie jakiś życiowy sukces. Każdy z nas jest w innej części świata, każdy wyniósł z liceum nie tylko wiedzę, ale również pewność siebie i zdolność odnajdywania się w tym dynamicznym, współczesnym świecie - uważa absolwent „nowego" Robert Maciaszek, niegdyś radny, wiceburmistrz Chrzanowa, poseł, a obecnie dyrektor departamentu rozwoju gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

25 lat temu, gdy otwierano szkołę, nie wszyscy wróżyli jej sukces. Burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski sam przyznaje, że decyzja o uruchomieniu kolejnego liceum w mieście, było olbrzymim wyzwaniem i ryzykiem. Dziś wiadomo, że warto było je podjąć, bo młodzież chce się tam uczyć.

- Pracuję w tej szkole od 23 lat i bardzo sobie to chwalę. Młodzież jest fantastyczna, zdolna, ma swoje cele - podkreśla nauczyciel wychowania fizycznego Mirosław Kikla.