Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

To przy osiedlu ZWM mają powstać pierwsze mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus

12.10.2016 20:41 | 1 komentarz | 8 114 odsłon | Anna Jarguz

W środę burmistrz Trzebini Adam Adamczyk podpisał w Katowicach list intencyjny w tej sprawie. Jak zapowiada, jest szansa, że roboty na gminnej działce przy ul. Młoszowskiej rozpoczną się w przyszłym roku.

1
To przy osiedlu ZWM mają powstać pierwsze mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus
Nowe bloki mają stanąć przy ul. Młoszowskiej w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzebinia jest jednym z siedemnastu miast w Polsce i jednym z dwóch w Małopolsce, w którym w pierwszej kolejności mają powstać mieszkania z rządowego programu.

- Zainteresowałem się tematem podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Uznałem, że warto by z tego skorzystać. Budynki zostaną wybudowane z kredytu. Czyli podobnie jak bloki TBS. Ale przyszli najemcy mieszkania będą mogli wykupić na własność - mówi Adam Adamczyk.

Na razie nie potrafi sprecyzować, ile rodzin ma szanse na nowe lokum. Według wstępnych szacunków działka jest na tyle duża, że można tam wybudować nawet cztery bloki.

- Nie wiemy jednak czy będą liczyć pięć, czy może siedem pięter - zaznacza.

Rozpoczęcie realizacji programu Mieszkanie Plus ogłosili w środę w Katowicach premier Beata Szydło, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.