Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Medale wręczali biegaczom futboliści amerykańscy

25.09.2016 19:10 | 4 komentarze | 4 820 odsłony | Marek Oratowski

Ponad czterystu biegaczy w dobrej kondycji ukończyło niedzielny Chechło Run. Każdy dostał medal z rąk członków drużyny futbolu amerykańskiego Silvers Olkusz.

4
Medale wręczali biegaczom futboliści amerykańscy
W stawce biegaczy nie brakowało młodzieży
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed biegiem odbyła się zbiorowa rozgrzewka. Potem wszyscy ustawili się na linii startu. Młodzież miała do pokonania jedną pięciokilometrową pętlę, pozostali - dwie. Wśród juniorów najszybszy okazał się 15-letni Filip Błaszczyk z Trzebini. Osiągnął czas 20 minut i 50 sekund.

- Trenuję jpiłkę nożną w juniorach młodszych MKS Trzebinia-Siersza. Tą trasą biegłem pierwszy raz. Nie spodziewałem się zwycięstwa - powiedział na mecie.

W kategorii dziewcząt triumfowała biegaczka na orientację z KS Kościelec Chrzanów Liuza Rajca.

Bieg główny zakończył się sukcesem Tomasza Kawika. Rekordu trasy nie pobił, ale rezultat 33 minut i 48 sekund trzeba uznać za bardzo dobry.

- Dwa late temu też wygrałem w Chrzanowie. Tym razem szybko oderwałem się od reszty stawki - przyznał triumfator. Pochodzi z Brennej, mieszka w Krakowie.

Wśród pań triumfowała Agnieszka Cader. Druga lokata przypadła Aleksandrze Jachimczyk z Chrzanowa.

Każdy biegł własnym tempem. Duże brawa dostał 74-letni Bogdan Tobala z Zabrza, który jako ostatni minął linię mety. Wzniósł jednak ręce w geście triumfu, bo wygrał walkę z sobą. Tylko jeden biegacz wycofał się na trasie.

W stawce nie brakowało osób publicznych. Dostrzegliśmy m.in. dyrektora TCK Adama Potockiego, szefa "wodociągów" Tadeusza Arkita, wójta Babic Radosława Warzechę i wiceburmistrza Trzebini Jarosława Okoczuka.

W oczy rzucały się też grupy zorganizowane, jak uczestnicy Parkrun Chrzanów, pracownicy firmy Sapa i trenujący w Zagłębiowskim Klubie Oyama Karate.

- Cieszę się z tego, że kolejny raz dopisała nam pogoda oraz frekwencja w biegu młodzieży - stwierdził jeden z organizatorów Mariusz Brzózka.