Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Jacek Latko odwołał swojego zastępcę

08.08.2016 16:18 | 7 komentarzy | 12 049 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W poniedziałek po ośmiu latach pracy Jarosław Łabęcki rozstaje się z libiąskim magistratem. Oficjalny powód: odmienna wizja rozwoju gminy burmistrza i wiceburmistrza.

7
Jacek Latko odwołał swojego zastępcę
Jarosław Łabęcki został zastępcą burmistrza w 2008 roku Fot. UM w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę. Zgodnie z przepisami panu Jarosławowi Łabęckiemu przysługuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia stosunku pracy, który upłynie 30 listopada - informuje Magdalena Kozak, sekretarz Libiąża.

Łabęcki został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Przez trzy miesiące będzie jednak pobierał dotychczasowe wynagrodzenie. Dlaczego burmistrz Jacek Latko postanowił się go pozbyć?

- Powodem odwołania jest inna wizja funkcjonowania i rozwoju gminy Libiąż. Rozstaliśmy się w zgodzie. Tyle mogę powiedzieć. Więcej komentować nie będę - ucina Jacek Latko. Póki co nie zamierza powoływać nowego zastępcy. Tłumaczy, że tę decyzję musi dobrze przemyśleć.

Oszczędny w słowach jest także Jarosław Łabęcki. Udało nam się z nim porozmawiać przez telefon.

- Zawsze rzetelnie wykonuję swoje obowiązki, więc nie wiem, jakie były powody zwolnienia. Na wypowiedzeniu ich nie ma. Trzeba zapytać burmistrza. Dzisiejszy dzień poświęcam rodzinie, która jest w tej chwili ze mną. Dziękuję wszystkim, z którymi miałem zaszczyt współpracować - mówi Łabęcki.