Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Policja ostrzega: w czasie Światowych Dni Młodzieży mogą tworzyć się korki

08.07.2016 17:40 | 0 komentarzy | 9 064 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Choć ŚDM rozpoczynają się 25 lipca, kilka dni wcześniej ruch na chrzanowskich drogach może być większy niż zwykle. W powiecie chrzanowskim ma nocować 20 tysięcy pielgrzymów. Wiele tysięcy ludzi będzie też przejeżdzać przez nasz teren zmierzając na spotkanie z papieżem lub chcąc zwiedzić były niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau.

0
Policja ostrzega: w czasie Światowych Dni Młodzieży mogą tworzyć się korki
Mariusz Jurczyk apeluje do kierowców o rozwagę. W czasie ŚDM, a także kilka dni wcześniej ruch na chrzanowskich drogach będzie większy niż zwykle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Najbardziej obciążone będą główne ciągi komunikacyjne: droga wojewódzka 933 do Libiąża i Oświęcimia, droga wojewódzka 780 przez Alwernię do Krakowa, a także droga krajowa 79 do Krakowa. Na drodze wojewódzkiej nr 933 wzmożony ruch będziemy obserwować już od 18 lipca. Z naszych informacji wynika, że około 30 tys. pielgrzymów dziennie wyraziło chęć odwiedzenia Muzeum w Oświęcimiu - mówi Mariusz Jurczyk, p.o. naczelnika wydziału prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Przejazd ma się odbywać przy otwartym ruchu. Chwilowe utrudnienia mogą pojawić się tylko wtedy, gdy na ulicach pojawią się kolumny pojazdów uprzywilejowanych i oficjalnych delegacji. Policjanci spodziewają się ich od 26 do 31 lipca. Dokładne informacje o godzinie przejazdu mają otrzymywać na bieżąco.

- 29 lipca jest planowany przyjazd papieża do Oświęcimia. Ma przylecieć śmigłowcem, ale w sytuacji złej pogody, będzie korzystać z tras alternatywnych. Wtedy na pewno wyłączane z ruchu będą odcinki tych dróg, którymi pojedzie. Na ten moment nie mamy jednak takiej informacji - podkreśla Jurczyk.

27 lipca na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie zostanie zorganizowany Festiwal Młodych. W tym dniu wyłączona z ruchu zostanie ul. Broniewskiego. Utrudnienia będą podobne jak w czasie Dni Chrzanowa. Kierowcy mogą objechać tę część miasta ulicami: Zieloną i ul. Krakowską w kierunku ul. Sienkiewicza lub ul. Kusocińskiego.

- Nie spodziewamy się większych utrudnień, ale wszystko może się zdarzyć. Na pewno trzeba się liczyć z tym, że na drogach powiatu chrzanowskiego pojawi się dużo więcej samochodów niż zwykle. Mogą się więc tworzyć korki. Apelujemy do mieszkańców o rozwagę. Trzeba pamiętać, że przez nasz teren będzie przejeżdżać sporo osób z ościennych województw, które pojadą do Krakowa. Ci, którzy pracują w Krakowie muszą się liczyć z tym, że w okresie trwania ŚDM będą problemy z dotarciem do stolicy Małopolski, a na jej terenie zostaną wprowadzone strefy, do których trzeba będzie mieć przepustki. Lepiej się odpowiednio wcześniej przygotować - podkreśla Mariusz Jurczyk.