Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rowerzyści domagają się utwardzenia leśnej drogi do Mętkowa

18.06.2016 16:37 | 0 komentarzy | 5 108 odsłon | Marek Oratowski

Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów za kolejny cel obrało sobie wykonanie drogi rowerowej z ulicy Chrzanowskiej w Mętkowie do parkingu leśnego na Maniskach. Zbiórkę podpisów pod petycją w tej sprawie rozpoczęło podczas sobotniego rajdu w Kościelcu.

0
Rowerzyści domagają się utwardzenia leśnej drogi do Mętkowa
Piotr Mankiewicz i Ewa Dzierwa z zarządu SCHC namawiali w sobotę do podpisywania petycji do marszałka województwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod wnioskiem do marszałka województwa Jacka Krupy podpisała się większość z ponad 160 uczetników imprezy, zorganizowanej w ramach Pikniku Świętojańskiego w parafii w Kościelcu.

- Wiślane wały zostały wyasfaltowane i będą udostępnione dla rowerzystów. Chcemy, by z Chrzanowa można było tam dogodnie dojechać. Od dwóch lat cykliści mogą korzystać z drogi wytyczonej wzdłuż drogi powiatowej w stronę Manisk. Pora teraz, by połączyć znajdujący się tam parking z ulicą Chrzanowską w Mętkowie. To jakieś dwa kilometry. Nie liczymy na asfalt. Wystarczy utwardzić leśną drogę - tłumaczy Piotr Mankiewicz, prezes Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów.

Na ten temat chce też rozmawiać z Nadleśnictwem Chrzanów i samorządami.

Członkowie SCHC dowiedzieli się w ostatnich dniach, że wygrali głosowanie organizowane przez chrzanowskie "Tesco" na grant w wysokości 5 tys. zł. Pieniądze przeznaczą na spopularyzowanie zielonego szlaku rowerowego, prowadzącego wokół Chrzanowa.

- Konkretnie wydamy je na nagrody dla osób, które najszybciej lub najwięcej razy przejadą szlak, w podziale na kobiety i mężczyzn. Nagrodzimy także najliczniejszą grupę. Trzeba jednak przejazdy zarejestrować w aplikacji Strava. Można ją ściągnąć na telefon. Rywalizacja potrwa do końca sierpnia - instruuje Piotr Mankiewicz.

Działacze SCHC liczą też na fundusze na promocję turystyki rowerowej w ramach budżetu obywatelskiego województwa. O tym jednak zdecydują mieszkańcy Małopolski w głosowaniu trwającym do 6 lipca.