Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Podczas zmagań sportowych twardzieli będą utrudnienia na drogach

18.06.2016 07:28 | 0 komentarzy | 3 834 odsłony | Michał Koryczan

Przeszło dwieście osób wystartuje w niedzielę w pierwszych w Trzebini zawodach triathlonowych.

0
Podczas zmagań sportowych twardzieli będą utrudnienia na drogach
Tadeusz Adamczak, pomysłodawca Trzebinia Triathlon
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzebinia Trathlon odbędzie się na terenie ośrodka sportowego nad zalewem Chechło oraz na okolicznych ulicach.
Trasa składa się z trzech etapów: pływania na dystansie 400 m, jazdy na rowerze - 10 km i biegu na odcinku 3 km.

Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 11. Na starcie stanie ponad 200 zawodników, nie tylko z ziemi chrzanowskiej, ale i m.in. z Krakowa, Bielska-Białej, Radomia i Gdyni.

Tadeusz Adamczak, pomysłodawca i koordynator imprezy, zachęca ludzi, by przyszli i obejrzeli walkę prawdziwych sportowych twardzieli.
- Podczas triathlonu zawodnik, ze względu na wysiłek, często przeżywa momenty kryzysowe i chce zrezygnować z walki. Dzięki temu, że kątem oka zobaczy widza, który poprzez okrzyki czy oklaski kibicuje mu, potrafi się przełamać. Mnie osobiście takie wsparcie bardzo pomaga - mówi Adamczak.

Przed głównymi zawodami organizatorzy zaplanowali zmagania w biegach dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat. Rozpoczną się o godz. 9.30.

W związku z zawodami w niedzielę, 19 czerwca, między godz. 11 a 12, będą wyłączone z ruchu drogowego ulice: Głowackiego, Waryńskiego, Puszkina, Słowackiego w Trzebini; Chrzanowska, Zielona, Słoneczna, Trzebińska, Graniczna w Pile Kościeleckiej; Europejska, Okrzei, Prądzyńskiego, Topolowa w Chrzanowie oraz obwodnica południowo-wschodnia tego miasta.

„Przełom" jest patronem medialnym imprezy organizowanej przez Trzebińskie Centrum Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólna Trzebinia.