Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Ukrainiec znów zwyciężył w Puszcza Run

05.06.2016 16:30 | 0 komentarzy | 8 179 odsłon | Michał Koryczan

Przeszło 32 minuty zajęło pokonanie trasy najlepszemu zawodnikowi niedzielnego biegu przez Puszczę Dulowską. W imprezie, której patronował „Przełom", wystartowało prawie 400 osób.

0
Ukrainiec znów zwyciężył w Puszcza Run
Zawodnicy tuż po starcie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podobnie jak w zeszłorocznej, pierwszej edycji Puszcza Run, tak i teraz najlepszy okazał się biegacz z Ukrainy. W 2015 r. triumfował Pavlo Veretskij. Tym razem jego rodak Ruslan Savchu. Dziesięciokilometrową trasę pokonał w 32 minuty i 39 sekund.

Drugie miejsce zajął Bartosz Karon z Olkusza, a trzecie Tomasz Kawik z Krakowa. Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Pietsch-Fulbiszewska z Olkusza.

- Biegam od dawna. Kiedyś wyczynowo, dzisiaj już amatorsko. Trasa była bardzo przyjemna, bo biegło się przez malowniczą puszczę. Kiedy krajobraz się zmienia, człowiek mniej się męczy - mówi pani Agnieszka.

Najlepszym zawodnikiem powiatu chrzanowskiego okazał się Przemysław Koziarz z Jankowic, który niedawno zajął drugą lokatę w Bukowica Run.

- Osiągnąłem o dwie minuty lepszy czas niż w tamtym roku. Dzięki temu zająłem szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Ostatnio byłem na jedenastym miejscu - przypomina Przemysław Koziarz.

Nieco gorszy (o dziesięć sekund) niż poprzednio czas miał Andrzej Kowal z Chrzanowa.

- Wystartowałem w ostatniej strefie i potem ciężko było wyprzedzić zawodników. Przemieszczałem się pomalutku i stąd chyba taki wynik. Biegam przede wszystkim, żeby się nie zastać. Choć trasa jest trochę nudna, nie ma zakrętów i podbiegów, to jest fajna sceneria leśna - uważa Andrzej Kowal.