Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Krzysztof Kozik z Libiąża został wiceprezesem Kompanii Węglowej

04.05.2016 20:14 | 15 komentarzy | 11 651 odsłon | Marek Oratowski

Związkowiec z ZG Janina, działacz PiS-u i radny powiatu chrzanowskiego Krzysztof Kozik został powołany do zarządu Kompanii Węglowej SA. W środę po raz pierwszy pojawił się w Katowicach w nowym miejscu pracy.

15
Krzysztof Kozik z Libiąża został wiceprezesem Kompanii Węglowej
Krzysztof Kozik podjął nowe wyzwanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W nowym zarządzie spółki znaleźli się także prezes Leszek Słaboń oraz wiceprezesi Krzysztof Kozik i Andrzej Tor.

- Wybór nowych władz to efekt powołania pod koniec kwietnia Polskiej Grupy Górniczej. W jej skład weszli dotychczasowi szefowie Kompanii Węglowej. Jako członek jej rady nadzorczej zostałem oddelegowany do zarządu na razie na trzy miesiące, do czasu ogłoszenia konkursu. To dla mnie nowe wyzwanie - mówi Krzysztof Kozik.

W kompanii Węglowej, z której do PGG przekazano całą część produkcyjną wraz z kopalniami, zostało dziesięć spółek, zajmujących się m.in. zagospodarowaniem mienia, usługami turystycznymi oraz ochroną. Zatrudniają około trzech tysięcy osób.

Krzysztof Kozik jest absolwentem AGH. Przez dwadzieścia lat był w górniczych związkach zawodowych. Ostatnio jako wiceprzewodniczący ZZ Kontra w ZG Janina oraz członek władz krajowych tego związku.

W radzie powiatu chrzanowskiego działa od 2006 r. Po raz drugi został członkiem zarządu powiatu. Ma żonę i dwoje dzieci. Lubi wypoczynek na łonie natury i grę w szachy.

Ludzie:

Krzysztof Kozik

Krzysztof Kozik

Związkowiec, polityk z Libiąża