Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Do jesieni ulica Krakowska ma być gotowa

22.02.2016 17:59 | 0 komentarzy | 4 062 odsłony | Ewa Solak

W najbliższych tygodniach ma się zacząć modernizacja najbardziej zniszczonej i jednej z najruchliwszych dróg w Krzeszowicach. Mieszkańcy i kierowcy czekali na to od lat. Szacunkowy koszt to prawie 2 mln zł.

0
Do jesieni ulica Krakowska ma być gotowa
Na modernizację ulicy Krakowskiej w Krzeszowicach mieszkańcy czekają od lat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Problem ul. Krakowskiej znany jest od lat. Niejeden z mieszkańców skręcił kostkę, idąc tym, co ma przypominać chodnik. Niejeden z kierowców klął jak szewc, próbując pokonać dziury, których ominąć się nie da. Ludzie tak często interweniowali w tej sprawie, że kilka lat temu gmina postanowiła zrobić projekt jej przebudowy. Wreszcie udało się dojść do porozumienia z właścicielem drogi - powiatem - odnośnie współfinansowania zadania. Jego szacunkowy koszt to 1,7 mln zł.

- Zaktualizowaliśmy przygotowany parę lat temu projekt - informuje Ewa Baranowska naczelnik wydziału inwestycji w krzeszowickim urzędzie.

Z końcem lutego rozstrzygnięty będzie przetarg na modernizację drogi. W marcu powinna się ona rozpocząć. Oprócz wymiany nawierzchni konieczne są również prace kanalizacyjne. Powstanie m.in. długo oczekiwana kanalizacja deszczowa, nowe chodniki, zatoka autobusowa i parkingi. Prace powinny się skończyć jesienią.