Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Najwięcej na WOŚP licealiści zapłacili za.... ciasto upieczone przez nauczycielkę

11.01.2016 14:40 | 2 komentarze | 5 888 odsłon | Marek Oratowski

Dzień po finale WOŚP w II LO w Chrzanowie samorząd uczniowski zorganizował aukcję. Dochód z licytacji wyniósł 1185,59 zł. W regionie wolontariusze zebrali ponad 208 tysięcy złotych. To o prawie 16 tysięcy więcej, niż rok temu.

2
Najwięcej na WOŚP licealiści zapłacili za.... ciasto upieczone przez nauczycielkę
Licytację przeprowadzili Piotr Musiał i Dominika Tarko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W chrzanowskiej szkole pod młotek poszło czterdzieści przedmiotów przyniesionych przez nauczycieli i uczniów. Najbardziej zaciętą walkę uczestnicy aukcji stoczyli o ciasto upieczone przez nauczycielkę Izabelę Ciołczyk oraz obraz na płótnie przekazany przez Karola Mroziewskiego. Zostały sprzedane odpowiednio za 100 zł i 90 zł. Nowych właścicieli znalazły też wszystkie pozostałe przedmioty, m.in. kubki, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, koszulki i książki.

- Każda klasa zrobiła zbiórkę pieniędzy oraz wytypowała swojego reprezentanta, który miał numerek i podbijał cenę. Jestem zadowolony z efektów aukcji - powiedział nam Piotr Musiał, wiceprzewodniczący samorządu uczniowskiego w II LO. Prowadził licytację razem z Dominiką Tarko.

Wszystkie przedmioty zostały sprzedane za 1185,59 zł.

- To nasza czwarta licytacja. Zawsze są pewne obawy, czy młodzież się zmobilizuje. Jak zawsze stanęła jednak na wysokości zadania. Staramy się angażować w akcje charytatywne. Między innymi bierzemy udział w Szlachetnej Paczce oraz zbiórce dla schroniska dla zwierząt - powiedziała nam nauczycielka Aneta Solińska.

Z naszych informacji wynika, że w tym roku na WOŚP mieszkańcy siedmiu gmin ziemi chrzanowskiej przekazali ponad 208 tysięcy złotych. W ubiegłym roku na konto Orkiestry wpłynęło 192,6 tys. zł, a w 2014 r. - ponad 204 tys. zł.

W sześciu gminach zebrana kwota była wyższa od ubiegłorocznej (na przykład w Chełmku i Alwerni o tysiąc złotych, w Libiążu o ponad trzy tysiące, w Babicach o ponad pięć tysięcy, a w Krzeszowicach o ponad siedem tysięcy). W Chrzanowie wpływy z ubiegłorocznej akcji sięgały prawie 59 tysięcy złotych. W tym roku w puszkach było 55 tysięcy złotych.

- Jednak do tej kwoty trzeba doliczyć obcą walutę oraz wartość damskiej obrączki, którą ktoś przekazał, a także wpływy z aukcji internetowych przedmiotów, których nie udało się zlicytować na scenie. Między innymi obrazu przedstawiającego Jerzego Owsiaka oraz gadżetów związanych z Kamilem Stochem. Zebrana kwota może sie więc zbliżyć do ubiegłorocznej - powiedział nam Michał Rzepka, komendant Hufca ZHP w Chrzanowie.