Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mieszkańcy odwołali burmistrza Chrzanowa w referendum

14.12.2015 07:43 | 23 komentarze | 22 311 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:10

To już pewne. Marek Niechwiej nie będzie rządził gminą Chrzanów do końca tej kadencji samorządu. Pożegna się ze stanowiskiem. Tak zdecydowali w niedzielę mieszkańcy. Frekwencja wyniosła 19,78 proc. Większość osób, które poszły do urn, głosowała za jego odwołaniem.

23
Mieszkańcy odwołali burmistrza Chrzanowa w referendum
Po roku rządów Marka Niechwieja mieszkańcy zdecydowali, że nie chcą, by dłużej był burmistrzem Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejska Komisja w Chrzanowie pracowała przez całą noc. Głosy trzeba było przeliczać ręcznie. Prace zakończyły się w poniedziałek rano.

Z oficjalnego protokołu zbiorczego wynika, że w głosowaniu wzięło udział 7649 mieszkańców. To wystarczająca liczba, by wyniki referendum były ważne. Tak naprawdę wystarczyłoby, gdyby zagłosowało 6631 osób, 3/5 tych, którzy brali udział w drugiej turze wyborów na burmistrza Chrzanowa w listopadzie ubiegłego roku. Tak mówią przepisy.

Najwięcej mieszkańców do urn poszło w mieście. W sołectwach frekwencja była mniejsza, ale i tu część ludzi się zmobilizowała. Odpowiedzieć należało na jedno pytanie: czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Marka Niechwieja z funkcji Burmistrza Miasta Chrzanowa przed upływem kadencji. 7.221 osób odpowiedziało - „tak". Przeciwko było 366 głosujących.