Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dopóki policja nie złapie wandala, bazgroły będą szpecić miasto

09.12.2015 10:44 | 4 komentarze | 3 682 odsłony | Łukasz Dulowski

Wciąż kłują w oczy zniszczone elewacje bloków spółdzielczych od strony ul. Świętokrzyskiej w Chrzanowie. Tymczasem funkcjonariusze po raz kolejny umorzyli postępowanie w tej sprawie. To oznacza, że chuligan pozostaje bezkarny i niewykluczone, że dalej będzie malował.

4
Dopóki policja nie złapie wandala, bazgroły będą szpecić miasto
Blok naprzeciwko Biedronki przy ul. Świętokrzyskiej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Na bieżąco staramy się usuwać tylko wulgarne słowa. W tym przypadku występuje czyjeś nazwisko i przykładowo określenie „konfident", więc na razie nie będziemy z tym nic robić. Nie naszym celem jest zabawa w policjantów i złodziei - komentuje Aleksander Biegacz, prezes Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie.

Przypomnijmy, że w lipcu PSM zamalowała bazgroły dokładnie w tych samych miejscach. Niedługo potem pojawiły się na nowo. Co więcej - o podobnych lub takich samych treściach.

- Jeśli policja złapie sprawcę, to zgodzimy się, żeby usunął zniszczenia na własny koszt. Jeśli jest poczucie bezkarności, to brakuje hamulców - stwierdza Biegacz.

Tymczasem we wtorek rano otrzymaliśmy od Roberta Matyasika, rzecznika chrzanowskiej policji, mejla: „W prowadzonym postępowaniu przygotowawczym sprawdzono monitoring - miejsce nie jest objęte monitoringiem, jak też przesłuchano świadków. Przeprowadzone czynności zostały zakończone wydaniem postanowienia o umorzeniu dochodzenia. Zarówno w tej, jak i w poprzedniej sprawie prowadzone są czynności pozaprocesowe zmierzające do ustalenia sprawców".