Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Policja: na nagraniach widać, że kobiety zrywały plakaty

01.12.2015 11:37 | 7 komentarzy | 6 528 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Funkcjonariusze przeglądnęli wstępnie nagrania z miejskiego monitoringu w chrzanowskim rynku. Widać na nich wyraźnie, że towarzyszki Marka Niechwieja zrywały plakaty referendalne, a burmistrz nie reagował.

7
Policja: na nagraniach widać, że kobiety zrywały plakaty
Kadr z filmu udostępnionego na Facebooku przez zwolenników odwołania Marka Niechwieja z funkcji burmistrza Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym tygodniu inicjatorzy referendum w sprawie odwołania Niechwieja ze stanowiska udostępnili na Facebooku nagranie. Choć nie wszystko na nim widać przekonywali, że doszło do złamania prawa. Kamera na jednym z budynków zarejestrowała idącego przez rynek burmistrza w otoczeniu dwóch pań. W pewnym momencie oddalają się na chwilę, by wrócić z kartkami w rękach. Momentu zrywania plakatów nie widać, ale można się domyśleć, że do niego doszło. Dlatego właściciel kamienicy, z której zniknęły ogłoszenia, zawiadomił policję o wykroczeniu.

- Uważam, że doszło do zniszczenia mienia. Na miejskim monitoringu na pewno widać dużo więcej - komentował Przemysław Deda.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer należących do miasta i część z nich przeglądnęli. Przypuszczenia Dedy się potwierdziły.
- Na nagraniu widać wyraźnie, że kobiety zrywały plakaty. Policjanci dalej przeglądają nagrania, by prześledzić drogę, jaką pokonały te osoby. Musimy sprawdzić, czy nie doszło do zniszczenia plakatów w innych miejscach - mówi Jarosław Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Burmistrz nie brał czynnie udziału w incydencie, ale nie reagował na to co się dzieje. Na razie ma zostać przesłuchany jako świadek. Policjanci liczą, że potwierdzi personalia kobiet widocznych na nagraniu. Funkcjonariusze ustalili już co to za osoby.