Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ratujmy chrzanowskie pomniki

29.10.2015 17:14 | 4 komentarze | 2 742 odsłony | Marek Oratowski

We Wszystkich Świętych w starej części chrzanowskiego cmentarza można będzie wrzucić grosik  na odnowienie najstarszych nagrobków. Z puszkami kwestować będą m.in. starosta Janusz Szczęsniak i burmistrz Marek Niechwiej.

4
Ratujmy chrzanowskie pomniki
Największy odsetek kwestujących wolontariuszy stanowią harcerze i licealiści
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie we współpracy z naszą redakcją organizuje kwestę po raz szósty. Po raz piąty w kwestarzy wcielą się osoby publiczne, w tym starosta Janusz Szczęśniak, burmistrz Marek Niechwiej, dyrektor I LO w Chrzanowie Bożena Bierca, dyrektor muzeum Zbigniew Mazur, kilku radnych i redaktor naczelna "Przełomu" Grażyna Kaim. Możemy też liczyć na członków rady parafialnej, harcerzy oraz młodzież ze szkolnych kół PCK z I i II LO. Do tej pory zebraliśmy ponad 19 tysięcy złotych. Za te pieniądze udało się przywrócić świetność trzem zabytkowym pomnikom. Na odnowienie czekają kolejne. Fundusze na ten cel będą zbierane 1 listopada od godz. 9 do 15.

W tych samych godzinach w niedzielę można wrzucić datek do puszki na cmentarzu w Libiążu. Po raz drugi na odnowienie starych pomników kwestować tam mają m.in. harcerze, strażacy i samorządowcy (w tym burmistrz Jacek Latko i przewodnicząca rady Bogumiła Latko).

Datki zbiorą także wolontariusze na trzebińskim cmentarzu. Celem kwesty jest tam sfinansowanie budowy alejek między grobami.