Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Minister do młodzieży: W sejmie naprawdę się pracuje

02.10.2015 13:33 | 4 komentarze | 3 396 odsłony | Ewa Solak, Michał Koryczan

Borys Budka minister sprawiedliwości był gościem I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Uczniowie nie zasypali go gradem pytań. Interesowały ich przede wszystkim koszty i organizacja bezpłatnych porad prawnych, jakie w każdej z gmin powiatu chrzanowskiego mają działać od przyszłego roku.

4
Minister do młodzieży: W sejmie naprawdę się pracuje
Minister sprawiedliwości Borys Budka podczas spotkania z uczniami ogólniaka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Założenie jest, żeby takie punkty działały co najmniej dwa w każdym powiecie, ale z tego, co wiem, tutaj ma ich być pięć. Na uruchomienie 1600 w całej Polsce, w budżecie państwa jest blisko 100 mln zł. To przede wszystkim pomysł posła Roberta Maciaszka - chwalił swojego politycznego kolegę minister sprawiedliwości Borys Budka.

Zaznaczył, że jeśli uczniowie chcą dowiedzieć się jak wygląda praca w sejmie, nie powinni sugerować się pustą salą niejednokrotnie pokazywaną w telewizji.

- W sejmie naprawdę się pracuje, a puste miejsca świadczą tylko o tym, że równolegle działa 20 komisji sejmowych. To w nich zasiadają posłowie, gdy nie widać ich na sali - tłumaczył minister Budka.

Potem spotkał się z dziennikarzami. Razem z posłem Maciaszkiem i Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem (uczestniczy w piątkowym Małopolskim Kongresie Dziecka i Rodziny organizowanym w Chrzanowie) mówił o wydanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości podręczniku dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgminazjalnych "Przychodzi uczeń do prawnika".

- To prosty instruktaż dotyczący podstawowych praw i obowiązków, w takiej bardzo przystępnej formie dla młodzieży. Bezpłatny podręcznik będzie dystrybuowany w szkołach - mówi Borys Budka.