Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Burmistrz Chrzanowa za jazdę po pijanemu dostał grzywnę

18.08.2015 20:19 | 24 komentarze | 9 141 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 20:32

20 tys. zł grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez dwa lata ma być wystarczającą karą dla Marka Niechwieja za to, że pijany prowadził samochód. Tak zawyrokował Sąd Rejonowy w Myślenicach w trybie nakazowym.

24
Burmistrz Chrzanowa za jazdę po pijanemu dostał grzywnę
Burmistrz Chrzanowa Marek Niechwiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że w lutym br. chrzanowscy policjanci zatrzymali burmistrza na ulicy Krakowskiej. Wydmuchał 1,7 promila. Badanie krwi dało wynik - 1,44 promila.

Po tym, jak chrzanowski sąd wyłączył się z procesu Marka Niechwieja w obawie o zarzuty dotyczące stronniczości ( Niechwiej pracował tu kiedyś jako asystent sędziego), sprawa trafiła do Myślenic.

Sąd w Myślenicach wydał wyrok w trybie nakazowym, czyli bez przeprowadzania rozprawy.

- Oskarżonego uznano za winnego i wymierzono karę 200 stawek dziennych grzywny każda po 100 złotych - informuje Grażyna Rokita z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie. Sąd orzekł też wobec niego dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wyrok nie jest prawomocny.

-  Wniesiemy sprzeciw powołując się na obrazę przepisów postępowania, jak również rażącą niewspółmierność kary - zapowiedziała we wtorek Maria Gruszczyńska-Buczek, zastępca prokuratora rejonowego w Chrzanowie.

Jeżeli tak się stanie, to automatycznie wyrok straci moc prawną, a sprawa będzie musiała zostać rozpoznana na zasadach ogólnych.

Więcej o sprawie w nowym, 33 numerze "Przełomu", który do punktów sprzedaży trafi 19 sierpnia.