Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

TRZEBINIA. Zniknęły chwasty z trzebińskiego ronda

24.06.2015 13:52 | 2 komentarze | 2 925 odsłony | Alicja Molenda

Pracownicy Usług Komunalnych w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - właścicielem drogi, wyplewili w środę rondo przy Lidlu. Dało się.

2
TRZEBINIA. Zniknęły chwasty z trzebińskiego ronda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pisaliśmy o tym od wielu tygodni. Piszemy również w najnowszym wydaniu gazety, bo porośnięty metrowymi chwastami obiekt przy głównej drodze w mieście był powodem wstydu. Co gorsza, przez dłuższy czas, nikt się nie chciał nim zająć.

Gmina konsekwentnie broniła się przed sprzątaniem cudzej własności, chociaż rok temu z gestem zainwestowała w jego urządzenie i ukwiecenie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad konsekwentnie bagatelizowała temat, nie poczuwając się do systematycznego plewienia ronda.

Wygląda na to, że dzisiaj z rana (może dzięki złośliwemu felietonowi w gazecie), państwo decydenci się dogadali i brygady tygrysa wyrwały haniebne trawsko wypełniając nim kilkanaście worków. Teraz rondo znów cieszy oko kierowców, a mieszkańcy Trzebini znów mogą się czuć jak w mieście.

Przy okazji odnotujmy, że komunalka wykosiła też z rana trawę na skwerkach przy ul. św. Stanisława. I tutaj już wsią nie pachnie.