Nie masz konta? Zarejestruj się

Wygiełzów

Turyści dostaną informacje w rodzinnym domu burmistrza

29.05.2015 14:30 | 0 komentarzy | 4 819 odsłony | Michał Koryczan

Od piątku, 29 maja, Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Wygiełzowie jest czynne w nowym miejscu. Turyści znajdą tam informacje bezpłatne i materiały promocyjne dotyczące powiatu chrzanowskiego oraz innych zakątkach województwa, miejscach noclegowych i gastronomii, o największych atrakcjach, ścieżkach rowerowych i szlakach turystycznych.

0
Turyści dostaną informacje w rodzinnym domu burmistrza
Dominik Knapik i Dorota Koubak z Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Wygiełzowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez ostatnie pięć lat punkt mieścił się w Domu Ludowym w Wygiełzowie. Od piątku ma nową lokalizację - jeden z obiektów tuż przy wejściu do Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

- To miejsce, gdzie przybywają turyści z całej Małopolski oraz Śląska i gdzie kierują swoje pierwsze kroki. Umiejscowienie jest więc najlepsze z możliwych - mówi Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski.

Jak podkreślił Jerzy Motyka, były dyrektor muzeum, podczas piątkowego otwarcia punktu zabrakło tylko burmistrza Alwerni Tomasza Siemka. Nowa siedziba PCIT mieści się bowiem w jego rodzinnym domu.

Turyści znajdą tam informacje bezpłatne i materiały promocyjne dotyczące powiatu chrzanowskiego oraz innych zakątkach województwa, miejscach noclegowych i gastronomii, o największych atrakcjach, ścieżkach rowerowych i szlakach turystycznych, m.in. nowy przewodnik turystyczny "Ziemia chrzanowska na rowerze i pieszo".

PCIT przygotowany jest także na gości z zagranicy. Przygotował bowiem materiały m.in. w języku angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, rosyjskim i ukraińskim. Istnieje także możliwość skorzystania z komputera i internetu.

Punkt będzie czynny codziennie w godz. 10-17. Wejście jest bezpłatne, chyba, że ktoś zechce od razu zwiedzić skansen.

Informacje można uzyskać także pod numerem telefonu: 32 210 93 13, lub mailowo: info@powiat-chrzanowski.pl.