Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Tylko do północy można było składać PIT-y

30.04.2015 15:47 | 0 komentarzy | 2 508 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 12:38

W czwartek, w ostatnim dniu składania zeznań podatkowych, w chrzanowskiej skarbówce nie było tłumów. Mieszkańcy pytani o powody odkładania rozliczenia na ostatnią chwilę odpowiadali, że to wina braku czasu i zabiegania.

0
Tylko do północy można było składać PIT-y
W chrzanowskim urzędzie skarbowym w kolejce stało tylko kilka osób
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze kilka lat temu 30 kwietnia na sali w urzędzie było czarno od ludzi. Teraz takie obrazki należą już do przeszłości. Podczas naszej wizyty w US w Chrzanowie kolejka liczyła tylko kilka osób. Nic dziwnego, że trzymający formularze w dłoniach czekali w niej tylko kilka minut.

- To efekt rosnącej popularności rozliczeń elektronicznych. Z tej możliwości w tym roku skorzystała ponad połowa podatników. Najpopularniejsze PIT-y 37 złożyło około 44 tysięcy osób - informuje naczelnik Marek Łyszczarz.

Urząd w ostatnim dniu rozliczeń jest czynny do godz. 18. Do północy można jeszcze formularz wysłać pocztą lub przez internet. W tym drugim przypadku lepiej nie czekać jednak do samego końca, bo serwer może być przeciążony i nie dostaniemy na czas potwierdzenia. Co wtedy?

- Każdy przypadek nieterminowego złożenia zeznania rozpatrujemy indywidualnie. Jeśli przyczyna spóźnienia jest istotna, wtedy podatnika nie spotkają sankcje. Gdy ktoś spóźnił się nie po raz pierwszy, te raczej go nie ominą - dodaje naczelnik Łyszczarz.

Ludzie stojący w kolejce w ostatnim dniu tłumaczyli się notorycznym brakiem czasu.

- Zawsze coś wypadało innego, ale dziś w końcu trzeba było oddać zeznanie, jakie wypełniła mi księgowa. Mam nadpłatę. Dostanę zwrot akurat w lecie, więc będą pieniądze na wakacje - powiedzial nam Krzysztof Kacprzyk z Trzebini chwilę po odejściu od okienka.