Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Rowerzyści przejadą do Młoszowej z Krakowa i Rudna

14.04.2015 12:20 | 0 komentarzy | 3 027 odsłony | Marek Oratowski

W sobotę, 25 kwietnia, na 43-kilometrową trasę wyruszą uczestnicy Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego Kraków-Trzebinia. Po raz pierwszy organizatorzy wyznaczyli dodatkowy, krótszy odcinek dla dorosłych i dzieci.

0
Rowerzyści przejadą do Młoszowej z Krakowa i Rudna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Propozycja trasy mini o długości 11 km to oferta dla cyklistów mniej zaprawionych kondycyjnie.

- Liczymy, że przejazd z Rudna do Młoszowej będzie się cieszył sporą popularnością. Przy dobrej pogodzie jest szansa, że liczba wszystkich uczestników po raz pierwszy przekroczy tysiąc - mówi Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury. Podkreśla, że po raz pierwszy impreza została włączona do kalendarza Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Dzięki temu z urzędu marszałkowskiego udało się uzyskać dotację w wysokości 27 tysięcy złotych.

Zapisać można się wyłącznie w dniu rajdu, czyli w sobotę 25 kwietnia na Błoniach w Krakowie (Cichy Kącik w odległości 20 m od lądowiska helikopterów) w godz. od 9 do 10.30. Start planowany jest o godz. 11. Na trasę mini zapisy przyjmowane będą w Rudnie na parkingu przy ruinach zamku Tęczyn w godz. od 12 do 13.

Jak w poprzednich latach wiele osób zechce zapewne skorzystać z transportu do Krakowa lub Rudna. Taki zamiar należy zgłosić do 22 kwietnia do Trzebińskiego Centrum Kultury, tel. 32 612 14-97, 612-16-02, 611-06-21, mail: dzial.programowania@tck.trzebinia.pl

Na mecie w Młoszowej cykliści zjedzą ciepły posiłek. Wśród uczestników organizatorzy rozlosują sześć rowerów. Planowany jest także konkurs z nagrodami dla autorów filmów nakręconych na trasie.