Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Mecze naszych drużyn zainteresowały bukmachera

08.02.2015 14:16 | 4 komentarze | 3 913 odsłony | Michał Koryczan

Co łączy piłkarskie derby Madryt i ligowe boje Bayernu Monachium ze sparingowymi potyczkami drużyn z ziemi chrzanowskiej? Okazuje się, że nie tylko dyscyplina sportowa. Wszystkie mecze można było obstawić u jednego z największych bukmacherów na świecie.

4
Mecze naszych drużyn zainteresowały bukmachera
W ofercie firmy bukmacherskiej znalazł się sparing zespołów z Libiąża i Byczyny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Internetowe zakłady sportowe, oferowane przez firmy bukmacherskie, cieszą się dużą popularnością. Osoby interesujące się sportem i mające przy tym przysłowiową żyłkę do hazardu, mogą typować wyniki meczów m.in. najmocniejszych lig na świecie, rozgrywek pucharowych czy Mistrzostw Świata.

Okazuje się, że można też obstawiać spotkania sparingowe. I to zespołów grających na najniższych szczeblach krajowych rozgrywek.

W ofercie jednej z najpopularniejszych na świecie internetowych firm bukmacherskich pojawiły się mecze testowe (czyli o przysłowiową pietruszkę) drużyn z ziemi chrzanowskiej: wtorkowy pojedynek czwartoligowego Górnika Libiąż (co ciekawe w zakładach widniała poprzednia nazwa klubu - Janina) z występująca w chrzanowskiej A-klasie Zgodą Byczyna oraz sobotnie starcie trzecioligowego MKS Trzebinia-Siersza z Nową Proszowianką.

- Słyszałem o tym. Dziwne, że można typować wyniki sparingów, bo to często typowa loteria. Jako działacz to nawet nie mógłbym obstawiać w takich zakładach naszego meczu. Ciekawe, jakby ktoś stąd wygrał duże pieniądze? Byłoby to dość podejrzane. My w każdym razie gramy uczciwie i nie kombinujemy - mówi Paweł Palczewski, prezes Górnika Libiąż.

Pytanie, jak w towarzystwie sobotnich derbów Madrytu, Mediolanu, Londynu i Liverpoolu znalazł się pojedynek bez zupełnej stawki, całkowicie niszowy.

Z odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy od przedstawiciela firmy bukmacherskiej, wynika, iż jej klient może złożyć propozycję dodatkowego meczu do typowania (nie później niż na 24 godziny przed jego rozpoczęciem), czyli przykładowo sparingu.


To, czy znajdzie się on w ofercie firmy, decydują ich Traderzy. Po zapoznaniu się z propozycją klienta oraz dostępnymi dla nich statystykami mogą oni zaoferować kurs na dany mecz.