Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Radny zrobił z innych przestępców. Tłumaczy, że żartował

23.12.2014 13:57 | 18 komentarzy | 7 617 odsłon | Marek Oratowski

Na swoim profilu na Facebooku Przemysław Pająk z PiS-u zamieścił grupowe zdjęcie kolegów i koleżanek z chrzanowskiej rady. Samorządowcy z PO mieli na nim czarne opaski na oczach. Przewodniczący Krzysztof Zubik uznał to za potwarz. Zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

18
Radny zrobił z innych przestępców. Tłumaczy, że żartował
Zrzut ekranowy z profilu Przemysława Pająka przed usunięciem zdjęcia. Sprawa dla autora fotomontażu może zakończyć się w sądzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedstawienie czyjegoś wizerunku w mediach z opaską oznacza, że ta osoba ma postawione zarzuty przez organy ścigania lub jest skazana przez sąd. Skąd zatem wziął się pomysł na tak kontrowersyjny fotomontaż?

- Mam dość duże poczucie humoru. Lubię żartować i często wrzucam do sieci różne materiały. Jeśli kogoś to dotknęło  przepraszam, ale nie chciałem nikogo obrazić - kajał się w rozmowie z nami Przemysław Pająk, który po raz pierwszy został radnym.

- Uznaję to za sztubacki wybryk. Nie dziwię się, że radni PO mogli się poczuć urażeni, bo sama byłam obiektem niewybrednych, internetowych ataków, gdy w imieniu mieszkańców występowałam przeciwko budowie spalarni w Luszowicach - skomentowała inna radna PiS-u Anna Kasprzyk.

Autor "żartu" usunął przerobioną fotografię z FB w poniedziałek, 22 grudnia. Wygląda jednak na to, że sprawa się tak nie skończy.

- Byłem zszokowany, że młody człowiek, którego pierwszy raz zobaczyłem na inauguracyjnej sesji, mógł nas tak oczernić. Jak można być tak zaślepionym i w taki sposób wyrażać swoje poglądy? Przez 50 lat pracowałem na swoje dobre imię. Odbieram to jako potwarz. Podobnie jak inni członkowie naszego klubu. Jak choćby doktor Marek Rokicki ratujący codziennie pacjentów, czy Kostek Madeja, który wiele razy spieszył ludziom z pomocą jako strażak - stwierdził przewodniczący rady Krzysztof Zubik (PO), który o zdjęciu dowiedział sie od znajomych. Konsultuje sprawę z prawnikami. Chce złożyć pozew do sądu, by walczyć o odzyskanie dobrego imienia.

W styczniu chrzanowscy radni mają mieć opłatek. Opisane wydarzenie może skutecznie zepsuć atmosferę tego spotkania.