Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Adamczyk odmówił kandydowania

28.11.2014 19:25 | 5 komentarzy | 6 099 odsłon | Anna Jarguz

Tylko jeden głos zaważył o wyborze Grażyny Hrabi na przewodniczącą rady miasta. W piątek radni wybrali też dwóch wiceprzewodniczących.

5
Adamczyk odmówił kandydowania
Przewodnicząca rady Grażyna Hrabia i wiceprzewodniczący Jacek Woch i Waldemar Wszołek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na przewodniczącego rady, poza Hrabią, zgłoszono jeszcze kandydaturę Stefana Adamczyka, prezesa Chrzanowskiej Izby Gospodarczej i sołtysa Płok, dla którego to pierwsza kadencja radnego w karierze. Odmówił jednak, tłumacząc się wieloma innymi obowiązkami. W tajnym głosowaniu Grażynę Hrabię poparło tylko jedenastu radnych.

- Zrobię wszystko, by zjednoczyć radę, by nie było powtórki z poprzedniej kadencji - powiedziała Grażyna Hrabia po wyborze.

Na wiceprzewodniczących rady zgłoszono kandydatury Jacka Wocha, Waldemara Wszołka, a także Stefana Adamczyka i Wojciecha Hajduka, najmłodszego członka w radzie. Dwaj ostatni odmówili. Wiceprzewodniczącymi rady zostali Jacek Woch i Waldemar Wszołek.

To była pierwsza sesja w tej kadencji. Kolejna odbędzie się po wyborze burmistrza Trzebini. Wtedy też radni wybiorą przewodniczących i składy poszczególnych komisji rady miasta.