Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

PIŁKA NOŻNA. W Zagórzu zagrają o puchar

10.11.2014 19:40 | 0 komentarzy | 2 888 odsłony | (MK)

Finał Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów pomiędzy Zagórzanką i MKS Trzebinia-Siersza odbędzie się w sobotę, 15 listopada. Tak w poniedziałek zdecydowali działacze obu klubów.

0
PIŁKA NOŻNA. W Zagórzu zagrają o puchar
W 2012 roku trzebiński MKS pokonał Zagórzankę 4-1
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla występującej w klasie okręgowej drużyny z Zagórza będzie to pierwszy pucharowy finał w historii tego klubu.
MKS, grający obecnie w trzeciej lidze, na boisku w Zagórzu powalczy o siódmy triumf w Pucharze Polski na szczeblu chrzanowskiego podokręgu. W ostatniej edycji rozgrywek zwanych potocznie pucharem tysiąca drużyn trzebinianie awansowali aż na szczebel centralny. W rundzie przedwstępnej ulegli drugoligowej Legionovii.

- Faworytem sobotniego pojedynku jest Trzebinia. My, tak jak w każdym meczu, powalczymy o zwycięstwo. Na pewno spotkanie będzie fajnym doświadczeniem i okazją do sprawdzenia się na tle trzecioligowca. Szczególnie dla młodych zawodników - mówi Tomasz Witkowski, grający trener Zagórzanki, w przeszłości broniący barw m.in. trzebińskiego MKS.

Ostatni raz w oficjalnym meczu obie ekipy mierzyły się we wrześniu 2012 r. W pojedynku trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów Trzebinia zwyciężyła w Zagórzu 4-1. Bramki dla MKS strzelili: Michał Krawczyk dwie oraz Michał Kowalik i Jakub Pająk po jednej. Honorowe trafienie dla Zagórzanki zanotował Arkadiusz Biesek.

Czy ekipie z babickiej gminy uda się zrewanżować za tamtą porażkę? Przekonamy si ęw sobotę, 15 listopada. Początek spotkania na boisku w Zagórzu o godz. 13.

Droga do finału
Zagórzanka Zagórze
- Błyskawica Myślachowice 5-0 (Marcin Psioda dwie, Adrian Prażmowski, Rafał Warkoczyński, Marcin Bała)
- Wisła Jankowice 10-1 (Jakub Bujakiewicz trzy, Arkadiusz Biesek trzy, Łukasz Krawczyk, Dawid Górecki, Patryk Paliwoda, Dawid Kucia - Mariusz Bigaj)
- Górnik Libiąż 3-1 ( Dawid Górecki 28, Tomasz Witkowski 76, Artur Kominiak 86 - Kacper Szczurek 65)

MKS Trzebinia-Siersza
- Nadwiślanin Gromiec 2-0 (Jakub Pająk dwie)
- Victoria Zalas 5-0 (Michał Kowalik 10, 32, Michał Cząstka 25, Jakub Juraszek 44-karny, Jakub Pająk 53)