Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Sąd nakazał Szczurkowi przeproszenie Adamczyka

28.10.2014 17:05 | 2 komentarze | 4 857 odsłony | Anna Jarguz

Kandydat na burmistrza Trzebini Stanisław Szczurek ma przeprosić swojego kontrkandydata Adama Adamczyka za zamieszczenie nieprawdziwych informacji.

 

2
Sąd nakazał Szczurkowi przeproszenie Adamczyka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o zdanie zamieszczone przez Szczurka i jego komitet w ogłoszeniu wyborczym na stronach "Przełomu" oraz internetowej stronie komitetu, jakoby kopalnię Siersza zlikwidowano przez niedbalstwo i nieudolność burmistrza Adamczyka.

Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że to informacja nieprawdziwa. Jak czytamy w postanowieniu, burmistrzowie miast nie mieli żadnych kompetencji w procesie podejmowania decyzji o likwidacji kopalń. Ponadto Adamczyk został burmistrzem w listopadzie 1998 roku, gdy proces likwidacji był już w toku.

Sąd nakazał kandydatowi na burmistrza Stanisławowi Szczurkowi i KWW Wspólnota Samorządowa Trzebinia zamieszczenie przeprosin w trzech kolejnych numerach tygodnika "Przełom" oraz na stronie internetowej www.wstkw.pl. Od postanowienia sądu okręgowego komitet Szczurka złożył apelację.

- Apelacja naszego adwersarza została oddalona, o czym telefonicznie poinformował mnie sekretariat sądu. Na dokumenty wciąż czekamy - mówi Wiesław Pałubski, pełnomocnik wyborczy KW TRS „Niezależność".

KW TRS "Niezależność" poszedł do sądu po raz kolejny. Poskarżył się również na fragment dotyczący II etapu rekultywacji zbiornika Górki, a konkretnie na zdanie "Ustrzegliśmy gminę, a więc Nas wszystkich, przed obowiązkiem i kosztami wydatkowania kwoty 6 mln zł z tytułu rekultywacji "Jeziorka Górka", co planował uczynić poprzedni burmistrz".  On również ukazał się w ogłoszeniu wyborczym w gazecie i na stronie internetowej komitetu. Sąd pozew oddalił.